O nas

Firma SAGAN została założona przez Marka Sagana na początku lat 90 i była to jedna z pierwszych w Polsce firm produkujących galanterię skórzaną. Szacunek i prestiż jakimi cieszy się marka są zasługą doskonałej jakości produktu. Dzięki wieloletniej współpracy handlowej z włoskimi garbarniami tworzymy najwyższej jakości wyroby, w większości ze skór wyprawianych roślinnie. Odpowiednio zabezpieczone gotowe płaty surowca przewożone są z Włoch do Polski, gdzie rozpoczyna się proces wytwarzania galanterii.

Skóra trafia na stół krojczego, który zajmuje się wycięciem poszczególnych elementów produktu, w oparciu o zaprojektowany wcześniej model wyrobu. Tak przygotowany materiał trafia to szwalni, gdzie nasz produkt nabiera kształtu wyłącznie w oparciu o pracę rękodzielniczą naszych szwaczek. Jedynym urządzeniem wykorzystywanym do produkcji torebek jest ręcznie obsługiwana kaletnicza maszyna do szycia. Każdy z pracowników naszej manufaktury ma swoje własne zadanie i specjalność, której poświęca się w całości. Dzięki temu nasz produkt wykonany jest tak precyzyjnie i finalnie staje swoistym dziełem sztuki rzemieślniczej. Nasze wieloletnie doświadczenie w połączeniu z pasją i ciągłym doskonaleniem procesu produkcji, to znak rozpoznawczy marki SAGAN.

Dzięki niezwykłej klasie i jakości produktu zostaliśmy wyróżnieni przez magazyn Moda&Styl specjalną nagrodą ENDA, uznawaną w środowisku modowym za bardzo prestiżowe wyróżnienie. Z  naszego doświadczenia korzystało wielu polskich projektantów m.in. duet Paprocki&Brzozowski. Owocem naszej współpracy były wspólnie stworzone ekskluzywne kolekcje damskich torebek.

Oferta firmy Sagan jest niezwykle różnorodna i bogata, dzięki czemu sprosta oczekiwaniom każdego wymagającego klienta. Wszystko dzięki szerokiej gamie fasonów, począwszy od klasyki, minimalizmu, aż po najnowszy design i ekstrawagancje. Każdy z Państwa ma możliwość wprowadzania niewielkich zmian i modyfikacji w obrębie każdego modelu, np. poprzez dodanie kieszonki, wydłużenie paska.

Duży wybór wzorów i kolorów, to kolejna cecha wyróżniająca markę SAGAN. Gama kolorystyczna używanych przez nas skór obejmuje barwy podstawowe, oraz ciekawe mixy kolorystyczne, tworzące niebanalne i modne wzory. Elementem wyróżniającym naszą firmę na rynku są limitowane kolekcje torebek, tworzonych przy użyciu skór stylizowanych na skóry węża, krokodyla, jaszczurki, strusia, a nawet słonia. Zapewnia to naszym klientom komfort posiadania oryginalnych i niepowtarzalnych wyrobów skórzanych, dalekich od komercjalizacji i powtarzalności.

Nasi klienci od lat cenią w nas jakość, oryginalność i rzetelność. Dlatego także i my pozostajemy przez lata wierni naszym tradycyjnym metodom wytwórczym, które Państwa nie zawiodły.
Uczciwość względem klienta, która przejawia się w sposobie wytwarzania naszych wyrobów, jest cechą nie tylko promującą nas na rynku, ale także taką, która stanowi dzisiaj
o naszej wyjątkowości, obecnie już rzadko spotykanej na rynku galanterii skórzanej.

Firma SAGAN – przyświeca nam idea jakości.