Torby – tzw. „kuferki” funkcjonują w świecie mody od lat. Obecnie mamy nieprawdopodobny wybór tych torebek, biorąc pod uwagę ich wielkość, kształt, kolor, czy rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. A jak bywało dawniej, jak rozpoczęła się historia kuferka?

Kuferki, które dziś królują na wybiegach mody, zawdzięczamy tak naprawdę kufrom podróżnym! Pakowne, duże i kwadratowe skrzynie bagażowe stały się inspiracją do powstania najpopularniejszej i najbardziej uniwersalnej torebki świata! Na przestrzeni lat wygląd torebki zmieniał się i dostosowywał przy tym do panujących trendów. Dawniej – prostokątny, bądź kwadratowy – w postaci dość sporego kufra z drewna, dziś dobrze znany nam – kuferek zmienił się nie do poznania. Prawdziwy renesans model ten przeżywał na początku XX wieku. W tym czasie, kuferek zmienia rozmiar – dzięki czemu można go nosić w ręku – zmienia się także materiał, z którego jest produkowany – drewno zastępują skóry naturalne. Funkcjonujące wówczas- domy mody, prześcigają się w wariacjach na temat nowej torebki. I tak w 1935 r. Hermes wprowadza do sprzedaży skórzaną torebkę w formie kuferka. Do dziś znana jest ona pod nazwą – „Kelly Bag”, dzięki słynnej księżnej Monako – Grace Kelly, która szczególnie pokochała ten model.

30 lat później, w 1965 Audrey Hepburn w domu mody Louis Vuitton, zamawia kuferek, który ma być mniejszą wersją podróżnej torby „Keepball”. W zasadzie to właśnie aktorka jest odpowiedzialna za ogromny sukces tego, konkretnego modelu.

Kolejne 30 lat później, a więc w 1995 roku na rynek trafia model „Lady Dior”, który rewolucjonizuje „torebkowy świat mody”. Lady Dior całkowicie różni się od dotychczasowych kuferków – podczas gdy inne nadal zachowują pokaźną wielkość, Dior proponuje malutki i zgrabny model.  „Chouchou” – właśnie tak brzmi pierwsza nazwa tej torebki. Dior w hołdzie dla swojej muzy, którą była Lady Diana (kolejna sławna miłośniczka tego modelu!), zmienił nazwę na „Lady Dior”.

Do dziś „Kelly Bag”, „Speedy”, oraz „Lady Dior”, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Kuferki są dziś noszone niemal do wszystkiego. Do wyboru mamy klasyczne, eleganckie modele, designerskie kuferki, oraz różne wersje wielkościowe torebki. Kuferek – choć nadal najbardziej kojarzony z elegancją i szykiem, trafił do biur jako praktyczna torebka, która mieści wszystkie dokumenty, a na dodatek dobrze wygląda. Kuferek oprócz krótkiego uchwytu do ręki, otrzymał też długi pasek, dzięki czemu stał się praktyczniejszy. Od kilku lat w wyniku tego, jak projektanci bawią się modą, mieszając sportowy styl z klasyką, kuferek zaistniał także w modzie ulicznej. W konwencji eleganckiej i w casualowej, np. z jeansami –  kuferek w takim połączeniu prezentuje się świetnie, co udowodniła już nie raz swoimi stylizacjami influancerka modowa – Camila Coehlo

Nasz kuferek, to całkowita nowość. Mieści format A5, a szersza podstawa torebki sprawia, że jest on naprawdę prktyczny. Swiadczy o tym także wnętrze torebki – jest ono podzielone poprzez przegródkę na zamek, tworząc dwie osobne komory, dodatkowo mamy zasuwaną kieszeń na drobiazgi i dwie otwarte kieszenie np. na telefon i klucze.

Torebka Damska 8694/506

https://www.sagan.pl/sklep/ona/torebka-damska-8694-506/

Torebka Damska 8694/514

https://www.sagan.pl/sklep/ona/torebka-damska-8694-514/